Filmy-poradniki dla kulturystow

Filmy-poradniki dla kulturystow I odwrotnie, film może powielać tematu tekstu prezentując historię w zupełnie nowy sposób. Która adaptacja jest najwierniejszy? Brian McFarlane stwierdza, że: "Krytyk który wybiegi na awarie wierności naprawdę mówi nie więcej niż:" To czytanie oryginału nie wysokie z kopalni w tych i tych sposobów "(McFarlane, 1996, P9)..

"Hollywood to mnie zabije za pomocą pilota."

(Philip K. Dick, po przeczytaniu pierwszej wersji Blade Runner w 1980 roku, w Kerman, 1997, P91)

Po nieudanych próbach zostania powieściopisarzem mainstream, Philip K. Dick zwrócił maverick nauki Pulp Fiction pisarz, zmieniając zarówno Sci-Fi i adaptację filmową nieusuwalny. Dick rozpatrywane koncepcje ludzkiej egzystencji i moralności choć LSD-zniekształcone oczy, a większość jego centrum działa na fałszywej dychotomii współzależności versus konflikt między człowiekiem a maszyną. Ponieważ jego praca stała się bardziej popularna, i tak zaczęła się przejechać na biurka dyrektorów filmowych Idea-głodny, jego twórczość została szybko oznakować "unfilmable". Jego prace obejmują UBIS (1966), Przez ciemne zwierciadło (1977) - przedmiot niewidzialnego "specyfikacji" skrypt Być jak John Malkovich (1999) pisarza Charliego Kaufmana, a później zaadaptowane przez autorskiego Richarda Linklatera w 2006 roku jako rotoscope funkcji, z udziałem Keanu Reeves - i najbardziej znany, Czy androidy śnią o elektrycznych owcach? (1968), który był podstawą do Ridleya Scotta 1982 classic, Blade Runner, z Harrisonem Fordem.

Po przeczytaniu tylko częściowo Czy androidy marzą o elektrycznych owcach ?, Scott odrzucił go jako "świetny kawałek, który w formie książkowej nigdy by nakręcić film" (w Greenberger, 1982, P61). Jak na ironię, film, że Scott trafi do kierowania w tym czasie był adaptacją długiej Tome Jamesa Herberta, Dune (1965), książki, która była przez wiele lat pod marką "unfilmable", nawet (albo przede wszystkim?) Po 1984 roku adaptacji Davida Lyncha.
Artykuł napisany przez: